Neviete si rady? Zavolajte nám.

+420 273 160 600

SNAP

SNAP

Výhody prístroje

 • 2D optický prístroj vybavený veľkým zorným poľom 100 mm
 • Automatické vyhľadanie a rozpoznanie súčiastok
 • Používa intuitívny softvér SNAP-X
 • Vhodný pre veľmi rýchlu dielenskú kontrolu
 • Automatické meranie bez programu
 • Meranie viacerých súčastí naraz bez ustanovovania

Opis

Prístroje rady SNAP sú 2D optické meracie prístroje navrhnuté na meranie rôznorodých dielov priamo vo výrobe, v laboratóriách alebo ako súčasť automatizovanej výrobnej bunky. Prístroje je ľahké použiť, disponujú funkciou automatickej identifikácie a odmeriavania súčiastok.

Všetky modely radu SNAP disponujú telecentrickou optikou s veľkým zorným poľom 100 mm a kamerou s vysokým rozlíšením. Spoločne s veľkou hĺbkou ostrosti 50 mm je meranie podstatne rýchlejšie ako meranie s bežným meracím systémom. Optika prístrojov je nelineárne kalibrovaná, čo umožňuje merať sa veľkým zorným poľom rovnako presne ako pri bežných prístrojoch s malým zorným poľom. Okrem optiky s veľkým zorným poľom 100 mm majú prístroje SNAP k dispozícii ešte optiku s menším zorným poľom, ktorá je výhodná pri meraní malých objektov vo väčšom zväčšení. Na ideálne nasvetlenie rôznych povrchov prístroja SNAP používajú tri druhy programovateľného osvetlenia – spodné, kruhové a rozdelené segmentové. Prístroje SNAP sa ponúkajú v troch rôznych konfiguráciách tak, aby vyhoveli čo najširšiemu okruhu meracích potrieb.

Softvér SNAP-X je intuitívny a prehľadný merací softvér. Umožňuje veľký rozsah meraní a vyhodnotení, vrátane komplexných GD&T vyhodnotení ako je meranie tvaru profilu alebo pozície.


Sondy a príslušenstvo


Technická špecifikácia

SNAP 100 200 300 350
Veľkosť zorného poľa LFOV [mm] 62 x 46 D 100 D 100 D 100
Veľkosť zorného poľa HFOV [mm] 32 x 32 32 x 32 (13 x 13) 32 x 32 (13 x 13)
Pracovná vzdialenosť [mm] 150 150 150 150
Merací rozsah XY [mm] 62 x 46 250 x 100 250 x 100 450 (610) x 450
Rozsah pojezdu XY [mm] x 150 150 x 50 380 (510) x 380
Rozsah pojezdu Z [mm] 75 75 75 150
Presnosť XY  [µm] 4+L/50 7+L/50 7+L/50 (7,5) + 8L/1000
Presnosť HFOV  [µm] 2+L/50 2+L/50 (1+L/50)

2+L/50 (1+L/50)

Presnosť Z  [µm] 25 + 6L/1000 (12,5 + 6L/1000)

*L je nameraná dĺžka v milimetroch. Presnosť závisí na voľbe použitého senzora a podmienkach prostredia.


Software

SNAP-X 

  

  

SNAP-X je jednoduchý, avšak efektívny merací softvér, v ktorom je možné používať aj bez vopred pripraveného programu. SNAP-X má tri rôzne sekcie na pokrytie rôznych typov využitia:

Meranie – Meranie je možné vykonávať bez vopred pripraveného programu, stačí umiestniť súčasť do zorného poľa, stlačiť zelené tlačidlo a stroj sám rozpozná tvary na súčasti a automaticky ich zmeria. Pre komplexnejšie meranie je možné vytvoriť program. Vďaka automatickému rozpoznávaniu súčastí nie je potrebné súčasť zložito ustanovovať. Stroj súčasť sám rozpozná a spustí príslušný program.

Analýza – Sekcia analyzie dáva možnosť komplexného rozboru geometrických tolerancií ako je meranie tvaru alebo polohy. Výstupom sú výsledky ako v číselnej tak v grafickej podobe s možnosťou vykreslenia farebných odchýlok od nominálnych hodnôt.

Porovnanie – Táto sekcia slúži na rýchle porovnanie obrazu s CAD modelom, rovnako ako pri použití klasického profilprojektora avšak s výrazne lepším rozlíšením.

ZONE3 

Pokročilý ovládací a vyhodnocovací softvér pre prácu s meracími prístrojmi OGP. Softvér s moderným vzhľadom a širokou škálou implementovaných funkcií, vrátane práce s 3D CAD modelom a možnosťou operátorského prostredia.

 • Ovládanie všetkých typov senzorov v jednom softvéri
 • Automatické generovanie snímacej trajektórie 
 • Optimalizácia behu programu podľa polohy súčiastky na stroji
 • Vyhodnotenie podľa ISO alebo ASME
 • Vyhodnotenie pokročilých elementov – závit, ozubenie, drsnosť
 • Vyhodnocovanie komplexných  geometrických tolerancií
 • Podporuje všetky bežné formáty CAD modelov vrátane pokročilého PMI 

  

Verzie:

Express – obsahuje všetky charakteristiky, bežne používané snímacie nástroje, základné geometrické tolerancie, podporu 2D modelu

Prime – navyše oproti Express obsahuje pokročilé snímacie nástroje, pokročilé geometrické tolerancie, podmienky a cykly, prácu s 3D modelom, užívateľskú úpravu hlavičky protokolu, nahradenie modelu pre podobné súčiastky

Pro – navyše oproti Prime obsahuje vyhodnotenie závitu a ozubenia, podporu PMI (Model zahŕňajúci rozmerové a geometrické tolerancie a ďalšie špecifické údaje, PMI je súčasťou Priemyslu 4.0), poloautomatickú tvorbu programov s použitím 3D modelu

Offline – varianta pre tvorbu programov bez meracieho stroja - obsahuje všetky funkcie verzie Pro

ZONE3 je štandardne pri všetkých prístrojoch FUSION, FlexPoint, SmartScope Flash & CNCSmartScope Vantage, Smartscope SP, Smartscope ZIP, Lazer a voliteľne pri prístrojoch SNAP.​


Produktové videá

×

Stáhnutie letáku

* povinné položky

Podobné prístroje

×

Kontaktný formulár

* povinné položky