Neviete si rady? Zavolajte nám.

+420 273 160 600

Zvýšenie produktivity pomocou OGP

30.05.2024

Vďaka najmodernejším výrobným technológiám, ktoré používajú skúsení výrobcovia pružín, je spoločnosť Adwin Spring Co. Ltd. schopná uspokojiť veľmi rôznorodú klientelu a vyrábať malé aj veľké série výrobkov.

Tradičné spôsoby merania dielov už plne nespĺňali požiadavky na rýchlosť a presnosť zvyšujúcich sa požiadaviek a spoločnosť si rýchlo uvedomila, že je potrebné vykonať niektoré významné zmeny.

Vtedy spoločnosť Adwin Spring objavila spoločnosť OGP, popredného svetového výrobcu multisenzorových metrologických prístrojov.

Will Hayes, manažér kvality v spoločnosti Adwin Spring, povedal: "Pred zakúpením stroja OGP sme používali tradičné metódy merania: meradlá, mikrometre a profilomery, ale pri mnohých z týchto metód môžu rôzni ľudia namerať rôzne hodnoty, čo môže byť veľmi nepresné. Preto sme hľadali alternatívnu metódu, pretože naši zákazníci požadovali presnejšie výsledky, ako aj rôzne typy protokolov a funkcií 3D merania."

"Preto sme skúmali rôzne metódy, napríklad laserové skenovanie a iné bezkontaktné technológie, ale zistili sme, že OGP ponúka najlepšie riešenie. Potrebovali sme bezkontaktné meranie, pretože tradičné metódy merania by namiesto správneho posúdenia pružiny posunuli." dodáva Hayes.

OGP SmartScope Flash 300, zakúpený spoločnosťou Adwin Spring s intuitívnym a ľahko použiteľným softvérom, sa môže pochváliť pokročilými metrologickými funkciami s viacerými senzormi. Okrem toho využíva vysokokvalitnú kameru a umožňuje kombináciu dotykových sond, mikrosond a laserových skenerov na meranie.

Merací systém je určený na použitie v dielenskom prostredí a v mnohých ďalších priemyselných aplikáciách na rýchle, presné, spoľahlivé a automatické získavanie údajov aj pre tie najzložitejšie diely a komponenty.

Práca s presnými štatistickými údajmi v reálnom čase umožňuje lepšiu kontrolu výrobného procesu, pretože problémy možno okamžite identifikovať a opraviť. Menej zmetkov, minimálny počet prerábok a rýchlejšia produktivita sú len niektoré z výhod.

Vďaka tomu je OGP metrologickým zariadením, ktoré si vyberajú výrobcovia na celom svete.

Will Hayes ďalej uviedol: "Počas predvádzania sme si uvedomili, že OGP je pre našu firmu vhodnejší, pretože vyrábame veľké množstvo dielov, a preto kvôli veľkému množstvu výrobkov, ktoré vyrábame, potrebujeme merať veľmi rýchlo a väčšina bežných strojov to nedokáže. Výhody sme začali vidieť už v priebehu prvého mesiaca. Pri mnohých našich dieloch kontrolujeme celý výrobný proces, a to je časovo náročné. Na stroji sa merací program spustí za 30 sekúnd, nie za päť minút, ako keď sme kontrolovali diely na profilovom projektore. Odkedy máme stroj, ukázali sme ho niektorým našim zákazníkom a dodávateľom a všetci boli ohromení."