Neviete si rady? Zavolajte nám.

+420 273 160 600

Vyššia presnosť pre spoločnosť Cirteq

08.06.2023

Spoločnosť Cirteq je viac ako osemdesiat rokov popredným výrobcom poistných krúžkov a podložiek. Je dodávateľom pre viac ako 500 zákazníkov po celom svete, pričom väčšina z nich je z automobilového priemyslu. Medzi nimi sú značky ako napr. Jaguar Land Rover, Volvo, JCB, Honda, Volkswagen, Renault, Nissan, BMW, Peugeot, Citroen, GKN, Bosch, Siemens alebo Mitsubishi.

Vďaka svojmu širokému portfóliu výrobkov je spoločnosť veľmi vyhľadávaná. Podložky a poistné krúžky sú kľúčové pri konštrukcii motora, a preto sú zo strany zákazníkov kladené extrémne nároky na kvalitu.

Keď hľadal tím inžinierov spoločnosti Cirteq inováciu v meracích technológiách, obrátil sa na spoločnosť OGP, ktorá sa špecializuje na multisenzorové meracie prístroje. Meracie prístroje OGP ponúkajú možnosť presného a efektívneho merania pomocou niekoľkých senzorov súčasne a zmerajú tak aj tie najzložitejšie súčiastky.

Manažér externej kvality Theo Speller hovorí: “Keď sme hľadali vhodný merací prístroj, potrebovali sme, aby dokázal všetko. Ako meranie v 3D pomocou dotykovej sondy Renishaw, tak aj základné 2D optické meranie“.

Stroj, ktorý sa nám pri rešerši celého portfólia prístrojov OGP podarilo nájsť, bol OGP ZIP LITE 300. Ten totiž dokáže s rozsahom 300 mm zmerať väčšinu našich výrobkov. Dotyková sonda od Renishaw nám pomáha využívať naše 3D modely a zmeria každý rozmer, ktorý náš zákazník potrebuje.

Prístroje OGP pracujú so sub-mikrónovou presnosťou, čo umožňuje meranie prísnych tolerancií, ktoré sú pri výrobe veľmi dôležité. Vďaka presným dátam z merania nájdeme nedostatky oveľa skôr, riziko chybovosti je menšie a výrazne sa zvýši produktivita.

Pán Speller ďalej dodáva: “Pri manuálnom meraní sme nedosahovali kvôli chybám operátora takú opakovateľnosť, akú by sme si predstavovali. A to je jedna z hlavných výhod prístrojov OGP – zvyšujú kvalitu a presnosť merania a ako bonus ešte ušetria čas. V poslednom roku sme v dôsledku toho nezaznamenali žiadne chyby merania.

Čas k identifikácii problému vo výrobe sa znížil, prístroje nám umožňujú offline programovanie a meranie všetkých komplikovaných charakteristík.

Naším zákazníkům z automobilového průmyslu musíme dokázat, jak jsou přístroje opakovatelné. S přístroji OGP tyto požadavky jednoduše splňujeme.

Súčasťou dodávky prístrojov OGP je nielen jeho inštalácia a kalibrácia, ale aj riešenie uchytení, tvorba programov, podpora aplikácií a školiace balíčky na mieru. Tieto balíčky sú navrhnuté tak, aby zabezpečili bezproblémové nastavenie celého projektu, takže používatelia oceňujú výhody týchto prístrojov od prvého dňa.

Pán Speller ďalej dodáva: „Špecialista z OGP nám poskytol priamo vo firme školenie na mieru, ktoré bolo prispôsobené našim špecifickým potrebám. Vďaka počiatočným informáciám, ktoré sme na školení dostali, sme mohli doškoliť ďalších päť zamestnancov. Školiteľ z OGP nám tiež pomohol s importom údajov z merania do nášho štatistického softvéru pre kontrolu kvality.