Neviete si rady? Zavolajte nám.

+420 273 160 600

Výroba ortopedických pomôcok

29.05.2023

DePuy DePuy Synthes, ortopedická spoločnosť skupiny Johnson & Johnson, ponúka riešenia prepacientov s celou škálou problémov, a to od ortopedických a traumatologických až po neurologické. Vďaka tomu pomáha uzdraviť a obnoviť pohyb miliónom pacientov. 

Spoločnosť navrhuje, vyrába adistribuuje ortopedické prístroje a pomôcky vrátane bedrových, kolenných, končatinových, traumatických, biologických a operačných náhrad, nástrojov a implantátov.

Komponenty, ako napríklad kolenné implantáty, sú kontrolované laserovým skenovaním, pretožepre ich správnu funkciu sú potrebné vytvoriť zložito tvarované obrysy.

S tým, ako spoločnosť DePuy Synthes vyvíjala čím ďalej zložitejšie tvarované súčasti zdravotníckychpomôcok, implantáty a protetické pomôcky, zistila, že jej možnosti merania sú obmedzené nízkouhustotou bodov a relatívne nízkou rýchlosťou tradičných technológií dotykových sond.

Pretože jeho zariadenia boli používané ľudskými pacientmi, potrebovala spoločnosť DePuy dramaticky vyššiu hustotu bodového pokrytia, aby presne zachytila ​​tvar a rozmery týchto zložitých tvarov a bolo možné ich priamo porovnať s návrhmi CAD.

RIEŠENIE od značky OGP

Na získanie vysokej bodovej hustoty potrebnej na presné merania zvolila spoločnosti DePuy Synthes 3D laserový skenovací systém ShapeGrabber. Toto riešenie sa ukázalo ako rýchlejšie a všestrannejšie než iné systémy laserových sond, ktoré v rámci výberového konania spoločnosť DePuy Synthes hodnotila, a skener ShapeGrabber bol schopný rýchlo a presne zmerať zložité krivky dielov.

VÝSLEDKY

"PREŠLI SME NA 3D LASEROVÝ SKENER SHAPEGRABBER, KTORÝ JE OVEĽA RÝCHLEJŠOU A UNIVERZÁLNEJŠOU ALTERNATÍVOU" Odkedy si spoločnosť DePuy Synthes vybrala merací systém ShapeGrabber, zistila, že dokáže rýchlo prekonfigurovať skener tak, aby vyhovoval dielom rôznych veľkostí, a môže vykonávať opakované kontroly kvality, ktorých cieľom je garancia toho, že diely s malým objemom sú správne tvarované a dimenzované. „Pre kompletnú kontrolu našich anatomických implantátov sme sa rozhodli pre bezdotykový prístup
laserového skenovania. Náš prvý merací systém s laserovou sondou bol veľmi pomalý a mal obmedzenú funkciu, pretože mohol získať iba jeden bod naraz a mohol merať iba priemery".