Neviete si rady? Zavolajte nám.

+420 273 160 600

Meranie plastov pomocou prístrojov OGP

15.08.2022

Meranie plastov býva zložitou úlohou. Vďaka svojim fyzikálnym vlastnostiam sa plasty zmršťujú, deformujú, majú rôzne farby a povrchy a často zložité tvary. To všetko je veľkou výzvou pri meraní z hľadiska presnosti.

Optické systémy OGP ponúkajú spoľahlivé a efektívne riešenie pre kompletné meranie jednoduchých aj zložitých plastových dielov.

Príkladom je spoločnosť Tessy Plastics, ktorá sa zaoberá výrobou foriem na vstrekovanie plastov.

Jej oddelenie kvality tvorí 77 zamestnancov, ktorí sa zameriavajú na kvalitu výrobkov v 7 výrobných zmenách, takmer 365 dní v roku. Program kvality je hlavným rozlišovacím znakom pri hľadaní nových zákazníkov a umožňuje spoločnosti agresívne a sebavedome prejsť na nové trhy so špecifickými zákazníkmi, ktorí vyžadujú vysokú presnosť. Riaditeľ kvality Mark Towers k tomu uvádza: „Naši zákazníci zistili, že dosahujú vyššiu produktivitu vo svojich vlastných závodoch, pretože vedia, že sa môžu spoľahnúť na dokonalý výrobok od našej firmy. Ich výrobné procesy bežia bez prerušenia, pretože výrobky od nás sú bezchybné. Dosahujeme to vďaka kontrole presnosti a kontrole výrobných procesov, ktoré nám pomáhajú dodržiavať stroje OGP“.

Tessy Plastics je vysoko inovatívna spoločnosť s vysokým stupňom automatizácie a riadenia kontroly kvality pomocou metódy nazvanej Štatistická kontrola procesu. Momentálne spoločnosť vlastní už 20 prístrojov rady OGP SmartScope. Nedávno si zakúpili prístroj OGP SmartScope Vantage 450 so softvérom ZONE3®, ktorý plne podporuje prácu s 3D CAD modelom. Na prístroji je nainštalovaný laser TeleStar® Plus, ktorý umožňuje rýchle skenovanie povrchu a unikátna sonda Feather Probe na meranie ľahko deformovateľných materiálov. Pán Towers k tomu dodáva: „Prístroj využijú predovšetkým naši inžinieri kvality pri vývoji nástrojov, a to práve vďaka jeho vysokej presnosti. Avšak kvôli svojej všestrannosti ho môžu v prípade potreby použiť aj ďalšie výrobné oddelenia“.

Vďaka 3D CAD modelom dodaných zákazníkom je spoločnosť Tessy Plastics schopná porovnať obrysy vstrekovacích foriem priamo s modelom, a to všetko bez výroby akéhokoľvek dielu. Tým sa minimalizuje čas a náklady na nastavovanie a odladenie prototypov.

Jedným z obchodných segmentov, na ktorý sa spoločnosť zameriava, je mikroformovanie a mikromontáž pre výrobu a vývoj lekárskeho vybavenia. Dodržiavanie prísnych tolerancií požadovaných týmto priemyslom je cieľom v celom výrobnom procese: vstrekovanie, meranie a mikromontáž, ktorá prebieha pomocou robotických strojov umiestnených v sterilne čistom výrobnom prostredí.

Schopnosť Tessy je schopná vďaka prístrojom OGP vyrábať a merať veľmi špecifické a presné mikrodiely, na ktoré tradičné vstrekovacie lisy nemajú kapacitu. „Získavame stále viac klientov na špecializovaných trhoch v USA a v Európe. Z našich nových zákaziek profitujeme aj tým spôsobom, že získavame podiel na trhu na úkor jedného z našich konkurentov. Stroje OGP sú skutočne veľmi spoľahlivé aj vďaka softvéru, ktorý je komplexnýzároveň jednoduchý na programovanie. V priebehu niekoľkých rokov sme nakúpili 20 strojov OGP a stali sme sa na prístrojoch tejto značky závislí.“ dodáva s úsmevom Mark Towers.

O spoločnosti:

Spoločnosť Tessy Plastics bola založená podnikateľom Henrym Beckom v roku 1973. Na začiatku pán Beck prevádzkoval len jeden malý podnik v Elbridge v štáte New York, ktorý bol zameraný na veľmi presné lisovanie. Počas ďalších viac ako 40 rokov sa spoločnosť Tessy rozrástla z malej rodinnej lisovacej spoločnosti do globálneho výrobcu s niekoľkými pobočkami v štátoch New York, Virginia alebo napríklad v Číne.

Systémy vhodné na meranie plastov sú:

SmartScope Flash & CNC – univerzálny prístroj pre najrôznejšie diely vybaviteľný celým radom senzorov

ShapeGrabber – prístroj určený na 3D skenovanie tvarovo zložitých dielov bez softvérového zarovnania

SNAP – prístroj vybavený veľkým zorným poľom pre rýchle optické meranie v 2D

Neviete si rady, aký merací prístroj je pre Vašu výrobu najlepší? Kliknite na výběr přístroje v hlavnej lište a nájdete taký merací prístroj vyhovujúci vašim potrebám.