Neviete si rady? Zavolajte nám.

+420 273 160 600

Automobilový priemysel

25.08.2022

Automobilový priemysel je jedno z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich odvetví. Zákazníci požadujú spoľahlivosťcenovú dostupnosť aj znižovanie spotreby pohonných hmôt. S tým súvisí aj znižovanie produkcie škodlivých látok, ktoré nútia automobilky k inováciám v oblasti konštrukcie, použitých materiálov a výrobného procesu. Veľkým trendom v súčasnej dobe sú elektromobily, ktoré však vyžadujú náročnú výrobu. 

Multisenzorové meracie systémy od amerického výrobcu OGP ponúkajú spoľahlivosť, rýchlosť a presnosť s možnosťou integrácie 3D CAD modelov a sú tak ideálnym riešením na meranie rôznych druhov komponentov pre automobilový priemysel. Výrobcovia týchto komponentov sa môžu na tieto meracie prístroje spoľahnúť už mnoho desiatok rokov, pretože firma OGP tento rok oslavuje už 77. výročie od svojho založenia.

Systémy je možné vybaviť celým radom dotykových, skenovacích a laserových senzorov, ktoré sú prispôsobené pre rôzne typy výrob. To umožní zaistiť kompletné meranie aj tvarovo zložitých súčastí. Prístroje OGP vám nielen umožňujú merať všetky vlastnosti dielu pomocou rôznych sond a senzorov, ale aj integrovať nové senzory v budúcnosti, čo znamená, že vaše meranie automobilových súčastí myslí aj na váš ďalší obchodný rast.

Pomocou našich technológií budete môcť merať širokú škálu dielov, od tých najmenších (ako sú konektory) až po veľké diely motora.

Systémy vhodné na meranie v automobilovom priemysle :

SmartScope Flash & CNC – univerzálny prístroj na meranie najrôznejších komponentov

SmartScope SP – prístroj navrhnutý na presné meranie pomocou skenovacej sondy

SmartScope Vantage – najpresnejší prístroj od spoločnosti OGP; mnoho výrobcov komponentov elektromobilov tieto systémy implementovalo a denne ich používa

ShapeGrabber – prístroj vhodný na 3D skenovanie tvarovo zložitých dielov bez nutnosti softvérového zarovnania

TurnCheck – určený na meranie hriadeľov a iných rotačných komponentov priamo vo výrobnom prostredí

Nevíte si rady, jaký měřicí přístroj je pro Vaši výrobu nejlepší? Klikněte na výběr přístroje v hlavní liště a najdete tak měřicí přistroj vyhovující vašim potřebám.